Слухове за отглеждане на лозя

За подложка се използва обикновено пръчка, която е засадена преди две години.

Тук от значение е чистотата и остротата на използваното от вас ножче. Важно е да дезинфекцирате преди работа и да наточите остриетата;

Начинаещите често са в състояние да съсипят дадена гроздова реколта, ако действат на случаен принцип и с недостатъчно познания.

След края на бурната ферментация, виното се отделя от джибрите. Джибрите са твърдата съставка на гроздовите зърна, ципите, а в някои случаи и неотделените чепки. Наричат се още пращина или комини. Те се отделят, понеже отнемат от аромата и свежестта на виното и му придават тръпчив вкус. Любителите винари, трябва да внимават в плуващите джибри да не проникне кислород от въздуха, който ще увеличи количеството оцетно-кисели бактерии и крайният продукт ще е оцет.

Ако добивът по количество и качество е задоволителен и растежната сила на лозите е нормална, натоварването на лозите се запазва същото, както през предшестващата година; в случай, че лозите имат буен растеж натоварването се увеличава с повече плодни очи.

Торене на лозя - Схеми, Норми, Подхранване, Заболявания - Полезни съвети

Да знаете, че с тях се избягва образуването на буци и се елиминира деформирането на почвената повърхност.

Норми и подхранване на лозите - торене на млади лозички

В такъв случай слагаме поне два калема в двете противоположни страни на подложката, като направим разцепи за клинчетата.

За целта чудесна работа вършат автоматично отклоняващите се органи на вертикалните и хоризонтални фрези.

Първата пролетна обработка се прави заедно с отгрибването, но се налага и втора обработка с култиватор, защото почвата силно се отъпква по време на резитбата и изнасянето на пръчките.

Тогава се допускат най-големите грешки и лозите се претоварват. И вместо добро развитие, през вегетацията се стига до обратното.

Присаждате ли, трябва да използвате качествени подложки. лозя Важно общо условие за тях е да бъдат устойчиви на болестта филоксера. Когато избирате подложка, трябва да имате предвид, че различните видове имат различни изисквания към почвата, околната среда, поливането и други фактори.

тогава го наричаме присаждане на място. А когато облагородяваме резник, който все още не е пуснал корени, то тогава операцията се нарича присаждане на маса.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *